Ściernice diamentowe – dlaczego nie powinno się ciąć stopów metali?

Ściernice diamentowe – dlaczego nie powinno się ciąć stopów metali?

Tutaj jesteś:

Cięcie stopów metali ściernicami diamentowymi nie jest wskazane z uwagi na wysokie zużycie ściernicy (nasypu diamentowego), który przy dużej prędkości obrotowej ściernicy w kontakcie z powierzchnią ciętego metalu może osiągać (punktowo w mikroskali, pomimo stosowanego chłodzenia wodą) temperaturę ponad 200°C. Przy tej temperaturze pierwiastki metali (Fe, Ti, Ni, Co i inne) działają jak katalizator w procesie grafityzacji diamentu, przez co natychmiast traci on swoje unikalne własności skrawające.

Do cięcia stopów żelaza o twardości do 750 HV zalecamy stosowanie ścienic korundowych (Al2O3) zaś do twardszych stali ścienice z nasypem z CBN. Natomiast do cięcia stopów metali nieżelaznych zalecamy stosowanie ściernic z węglika krzemu (SiC).

Wszystkie wymienione rodzaje ściernic znajdują się w naszej ofercie w sekcji METALOGRAFIA -> MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com