Metalograficzne prasy do inkludowania na gorąco oraz do impregnacji próżniowej na zimno

Po cięciu kolejnym krokiem w preparatyce zgładów materiałowych jest inkludowanie w prasach do inkludowania na gorąco ECOPRESS bądź urządzeniach do impregnacji próżniowej VACUMET 52 w żywicach epoksydowych (w przypadku materiałów porowatych lub o złożonej geometrii) lub po prostu zalewanie „na zimno” badanych detali żywicą dwu- lub trzyskładnikową. Celem inkludowania jest zabezpieczenie krawędzi próbki, zapewnienie integralności próbki podczas szlifowania i polerowania,  uzyskanie oprawy dla małych próbek bądź próbek o nieregularnych kształtach (zwłaszcza przy preparatyce automatycznej), zabezpieczenie delikatnych materiałów lub cienkich warstw i powłok. Dodatkowo inkludowanie próbek w żywicy poprawia powtarzalność preparatyki i zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów preparatyki takich jak np. zaokrąglenie krawędzi próbki czy wykruszanie warstwy wierzchniej materiału. Ponadto poprzez inkludowanie próbek dokonuje się zunifikowania wielkości próbek tak, aby w sposób łatwy mocować je w uchwycie próbek szlifierko-polerki. Oferta naszej firmy obejmuje zarówno automatyczne jak i ręczne praski do inkudowania na gorąco.

Wszystkie prasy do inkludowania na gorąco serii ECOPRESS oferowane przez naszą firmę, przeprowadzają proces inkludowania w sposób automatyczny. Różnią się one sterowaniem parametrami procesu inkludowania oraz liczbą cylindrów.

Najprostszym modelem, wyposażonym w prosty i intuicyjny panel sterowania jest praska ECOPRESS 52, wyposażona w jeden wymienny cylinder o średnicy od 25 do 50 mm. Rozwinięciem tego modelu jest ECOPRESS 102, która posiada dotykowy panel sterowania, umożliwiający numeryczne ustawianie parametrów inkludowania, szczegółowy podgląd i kontrolę przebiegu procesu inkludowania oraz daje możliwość zapisywania i ładowania programów inkludowania. Tak jak model ECORPESS 52, posiada ona jeden wymienny zespół cylindra. Z kolei model ECOPRESS 202 różni od modelu ECOPRESS 102 wyposażenie w dwa niezależne i wymienne zespoły cylindra, co pozwala na jednoczesne inkludowanie do maksymalnie 4 próbek.

ECOPRESS 52

ECOPRESS_52_250x250

Automatyczna, wyposażona w jeden cylinder, nieprogramowalna prasa metalograficzna do inkludowania na gorąco.

ECOPRESS 102

ECOPRESS_102_250x250

Automatyczna, wyposażona w jeden cylinder, programowalna prasa metalograficzna do inkludowania na gorąco.

ECOPRESS 202

ECOPRESS_202_250x250

Automatyczna, wyposażona w dwa cylindry, programowalna prasa metalograficzna do inkludowania na gorąco.

VACUMET 52

VACUMET_250x250

Urządzenie do zalewania w podciśnieniu (impregnacja próżniowa) żywicą epoksydową na zimno próbek metalograficznych.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com