Szlifierko-polerki metalograficzne

Ostatnim krokiem preparatyki zgładów materiałowych jest szlifowanie i polerowanie powierzchni próbki oraz ewentualnie trawienie wypolerowanej powierzchni zgładu. Służą do tego ręczne, półautomatyczne lub automatyczne szlifierko-polerki metalograficzne. Etap szlifowania i polerowania próbek ma na celu usunięcie warstwy materiału zdeformowanego – a więc i zdefektowanego – podczas cięcia i inkludowania. Jednym słowem preparatyka metalograficzna, a w dużej mierze etap szlifowania i polerowania materiałów ma na celu uzyskanie rzeczywistej struktury tego materiału. W praktyce laboratoryjnej zwykle wystarczające jest uzyskanie zadowalającego stan powierzchni zgładu metalograficznego, będącego kompromisem między czasem poświęconym na jego uzyskanie, kosztami preparatyki a akceptacją dla niewielkich skaz na powierzchni zgładu. W większości przypadków najistotniejsza jest efektywność wykonania zgładu metalograficznego a nie jego idealnie przygotowana powierzchnia.

Do szlifowania i polerowania próbek metalograficznych mamy urządzenia zarówno do pracy ręcznej, półautomatycznej i automatycznej (linia szlifierko-polerke modułowych FORCIPOL oraz kompaktowych ACCURA) jak i rozwiązania mobilne, dedykowane do pracy w terenie czy elektropolerka ELOPREP.

Szlifierko-polerki modułowe

Szlifierko-polerki modułowe z serii FORCIPOL

Ręczne, półautomatyczne i automatyczne szlifierko-polerki metalograficzne modułowe do pracy z talerzami o średnicach 200, 250 i 300 mm.

Kompaktowe szlifierko-polerki

Szlifierko-polerka ACCURA 102

Wysokowydajne, kompaktowe szlifierko-polerki metalograficzne ze zintegrowaną głowicą i dozownikiem 4- lub 6-kanałowym.

Szlifierko-polerki liniowe

Zaawansowany, liniowy system VELOX 402

4-stanowiskowa szlifierko-polerka liniowa, automatycznie przeprowadzająca pełną preparatykę zgładu metalograficznego.

Elektropolerki metalograficzne

Elektropolerka ELOPREP 102

Elektropolerki metalograficzne z funkcją automatycznego skanowania parametrów napięciowo-prądowych oraz z funkcją trawienia.

Preparatyka mobilna

Preparatyka mobilna - MOBIPREP

Szlifierko-polerka i mikroskop mobilny do pracy w terenie lub na próbkach o dużej wielkości.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com