Twardościomierze Vickersa, Rockwella, Brinella i Knoopa

Jednym z podstawowych badań materiałowych jest pomiar twardości. Istnieje kilka metod pomiarowych opisanych w międzynarodowych normach, które znajdują szerokie zastosowanie zarówno w laboratoriach badawczych, jak i w zakładach produkcyjnych.

Twardościomierze Rockwella to urządzenia powszechnie stosowane w zakładach produkcyjnych, hutach, ale również laboratoriach. Przewaga metody Rockwella nad innymi metodami wynika z braku konieczności przygotowania powierzchni próbki. Metoda Rockwella nie jest metodą optyczną, dzięki czemu pomiar odbywa się szybko. W naszej ofercie posiadamy twardościomierze Rockwella z serii DuraJet, uniwersalne twardościomierze DuraVision oraz prosty analogowy twardościomierz z serii N3.

Twardościomierze Brinella znajdują zastosowanie w badaniach metali: od miękkich (metale lekkie, ołów, cyna) do twardych (żeliwa, stale). Najczęściej znajdują zastosowanie w przypadku detali odlewanych. Proponowane twardościomierze produkcji firmy EMCO-TEST to seria DuraVision (o szerokim zakresie obciążeń) oraz DuraScan (maksymalne obciążenie testowe do 62,5 kgf).

Twardościomierze Vickersa znajdują zastosowanie głównie w przypadku małych detali, cienkich warstw, folii, rozkładów twardości w detalach po obróbce powierzchniowej (np. po azotowaniu lub nawęglaniu) czy też twardości spawów. Choć twardościomierze Vickersa najczęściej kojarzone są z mikrotwardością (mikrotwardościomierze), metoda Vickersa obejmuje również obciążenia nawet kilkudziesięciu kgf.  Oferowane przez nas dedykowane twardościomierze Vickersa z serii DuraScan (zakres obciążeń od 10 gf do 62,5 kgf, opcjonalnie od 0,25 gf do 62,5 kG) pozwalają również na pomiar metodami Knoopa oraz Brinella. Metoda Vickersa dostępna jest również w przypadku twardościomierzy uniwersalnych z serii DuraVision.

W przypadku dużych detali polecamy twardościomierze uniwersalne z serii DuraVision oraz DuraJet. Do zastosowań laboratoryjnych, w szczególności pomiarów mikrotwardości małych detali najlepszym wyborem będą twardościomierze z serii DuraScan. W naszej ofercie znajdują się również przenośne twardościomierze kabłąkowe (klamrowe).

DuraScan G5

Mikrotwardościomierz DuraScan G5 - Vickers, Brinell, Knoop

Twardościomierz mikro- i makro- do pomiarów twardości metodami Vickersa, Brinella i Knoopa.

DuraVision G5

DuraVision G5 - Twardościomierz uniwersalny

Twardościomierz uniwersalny o szerokim zakresie obciążeń do pomiarów metodą Rockwella, Brinella, Vickersa.

DuraJet G5

DuraJet G5 - twardościomierz Rockwella

Prosty, automatyczny twardościomierz Rockwella.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com