Metalografia i materiałografia. Badania twardości. Spektrometry XRF i LIBS.

Jakie pierwiastki można analizować spektometrem XRF?

Metoda XRF pozwala na analizę szeregu różnych pierwiastków, poczynając od magnezu (Mg) a na plutonie (Pu) kończąc. Z uwagi na ograniczenia fizyczne samej metody, pierwiastki lżejsze od magnezu nie są wykrywane metodą rentgenowską z uwagi na zbyt małą liczbę elektronów w powłokach walencyjnych tych atomów, co uniemożliwia ich wybijanie wiązką promieni X.

W zależności od modułu analitycznego (trybu pracy urządzenia, określonego przez rodzaj badanego materiału, np. stopy metali, gleby, proszki, minerały, mat. elektroniczne, itp.) możliwe jest badanie różnego układu pierwiastków. Należy bowiem pamiętać, że w niektórych trybach widma poszczególnych pierwiastków mogą ze sobą interferować czyniąc ich dokładną analizę tym trudniejszą im jest niższa zawartość tych pierwiastków w badanym materiale.

Masz pytania?

contact icon shadowSkontaktuj się z nami a postaramy się udzielić Ci wyczerpującej odpowiedzi na temat naszej oferty i możliwych rozwiązaniach.

tel.: +48 (22) 353 99 26
fax: +48 (22) 353 99 27
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O nas

Nasza firma istnieje od 2006 roku. Jesteśmy dostawcą profesjonalnych rozwiązań z zakresu metalografii, badań twardości, analizy składu pierwiastkowego materiałów. W naszej ofercie mamy:

  • urządzenia do preparatyki zgładów metalograficznych
  • twardościomierze Vickersa, Rockwella, Brinella i uniwersalne
  • Spektrometry rentgenowskie XRF i laserowe LIBS

Certyfikat rzetelności

Certyfikat rzetelności. Rzetelna firma. Firma godna zaufania.